آموزش سازمانی

آموزش مجازی سازمانی

آموزش سازمانی در مرحله جدیدی قرار دارد. سازمان ها چشمان خود را به روی فرصت های باور نکردنی برنامه های آموزش شرکتی باز کرده اند. و با ظهور فناوری های بزرگ و افزایش علاقه به تاثیر قابل سنجش آموزش، مزایای آموزش سازمانی در دسترس تر هر موقع دیگری شده است.

در ادامه مطلب با هم مرور میکنیم که:
آموزش سازمانی چیست؟
آموزش سازمانی مدرن چیست؟
مزایای آموزش آنلاین برای کسب وکارها

آموزش سازمانی
آموزش سازمانی چیست؟

آموزش سازمانی، یک استراتژی برای ارائه دانش و مهارتی است که دانش پذیران، چه درون سازمان شما و چه خارج از آن، برای موفقیت به آن ها نیاز دارند. با موفقیت آن ها، برای شما نیز پیش برد موفقیت کسب و کار خود تسهیل خواهد شد.

بدیهی است، آموزش های شرکتی الان دیگر فقط در مورد آموزش کارکنان شما نیست (هرچند که این مورد خیلی مهم است)، هم چنین به شما اجازه می دهد به مخاطبان خارجی – مشتریان و همکاران خود نیز برسید.

آموزش سازمانی مدرن چگونه است؟

با گسترش آموزش سازمانی، جدیداً ایده یک دانشگاه شرکتی ظهور کرده است.

این دانشگاه، یک یا چند مخاطب شما را با آموزش هایی که برای کسب وکار شما نیاز است، آموزش می دهد و آن ها را برای یادگیری ترغیب می کند و خلاصه همه چیز را هماهنگ می کند.

مزایای آموزش سازمانی آنلاین برای کسب و کارها
آموزش سازمانی آنلاین از نظر هزینه مقرون به صرفه است

یک سیستم آموزش آنلاین، بسیاری از هزینه هایی که معمولا در آموزش های حضوری در کلاس درس وجود دارد را کاهش می دهد. از جمله هزینه های مسافرت و حمل و نقل، مواد آموزشی، مکان و غذا. با روش های نوین آموزش، به روز رسانی و بازتولید مواد پرهزینه و وقت گیر است. سیستم های آموزشی آنلاین به شما اجازه می دهند بسته های با اهمیت متنی و برنامه های درسی را به سرعت و به آسانی به روز کنید و چون این کار را به صورت آنلاین انجام می دهید، هزینه های چاپ و چاپ مجدد را صرفه جویی می کنید. پس از اجرای برنامه آموزش کارکنان به صورت آنلاین، پس اندازهای حاصل از آن برای شرکت را خواهید دید. ROI یکی از واضح ترین مزایایی آموزش سازمانی آنلاین برای کسب و کارهاست.

آموزش آنلاین سازمانی عملکرد و بهره وری را بهبود می دهد

مردم همیشه به دنبال فرصت هایی برای رشد هستند. آموزش آنلاین به کارکنان اجازه می دهد تا به سرعت فرآیندهای جدید و مهارت های جدید مورد نیاز را کسب کنند. یکی از شکایت های عمده در مورد روش های آموزش سنتی این است که طولانی مدت بودن بی فایده برنامه ها ممکن است از زمان با ارزشی که می تواند برای کارهای دیگر صرف شود می زند. با استفاده از سیستم های مدیریت آموزش، کارکنان می توانند در دوره های آنلاین و در هر زمانی و مکانی که خود بخواهند شرکت کنند، از جمله در خانه و یا در طول فرصت هایی که در محل کار گیر می آورند. در نتیجه آموزش و یادگیری با اهداف و کارهای مهم دیگر دچار مغایرت نمی شود. سیستم های آموزش آنلاین همچنین به کارمندان اجازه می دهد تا هر وقت نیاز داشتند، اطلاعات آن را مرور کنند.

آموزش سازمانی الکترونیکی راحت و انعطاف پذیر است

یادگیری الکترونیکی یعنی آموزش و یادگیری بدون هیچ مرزی.
یکی از مزیت های کلیدی آموزش سازمانی آنلاین این است که کارکنان می توانند در دوره های مجازی و الکترونیکی آن از هر مکانی هستند و با استفاده از اینترنت شرکت کنند. این انرژی زیادی را که باید صرف هماهنگی مکان و زمان برگزاری یک دوره می شود را ذخیره می کند. جمع کردن کل تیم کارکنان با هم در یک مکان هرگز آسان نیست و کارآمد هم نیست. یادگیری سازمانی الکترونیکی به مدیران و کارکنان کمک می کند برای تکمیل آموزش های “به موقع” انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند.

آموزش مجازی بازخورد در لحظه و به موقع را ممکن می کند.

با آموزش مجازی سازمانی کارکنان در طول یک دوره آموزشی آنلاین بازخورد بلادرنگ و در لحظه دریافت می کنند. و از آنجایی که همه چیز آنلاین می باشد، همچنین مدیر دوره ها می توانند تجزیه و تحلیل های نحوه انجام دوره ها را به روز کنند، و پیشرفت کارکنان خود را پیگیری کنند. یکی دیگر از مزایای آموزش مجازی برای مدیریت این است که هیچ کدام از ارزیابی ها دستی انجام نمی شوند.اگر می خواهید آموزش های شما، امتحان و کوئیز هم داشته باشند، کافیست که سوالات و پاسخ های صحیح را به سیستم آموزش مجازی lms وارد کنید و این سیستم خود می تواند دانش پذیران را به صورت خودکار درجه بندی و ارزیابی کند.

آموزش سازمانی آنلاین دسترسی آسان به اطلاعات را فراهم می کند

همه ما می دانیم که مراجعه به دست نوشته های درهم و برهمی که در طول جلسات آموزشی و کلاس ها نوشته می شوند، راه خیلی موثری برای حفظ اطلاعات نیست. مواد آموزش الکترونیکی به صورت آنلاین ذخیره می شوند، به طوری که کارکنان می توانند هر زمانی که با سوالی مواجه شدند، به منابع آن دسترسی پبدا کنند.

آموزش سازمانی آنلاین میزان حفظ مباحث یادگرفته ها را بهبود می دهد

شرکت های آموزش الکترونیک فرصت ایجاد دوره های آموزشی سرگرم کننده و جذاب را با استفاده از فیلم ها، اسلایدهای تعاملی و حتی بازی ها فراهم می کنند. این دوره های جذاب با کمک به افزایش میزان حفظ و نگهداری مباحث در ذهن کارکنان منجر به نتایج بهتری می شوند.

آموزش آنلاین سازمانی تجربه های آموزشی را شخصی سازی می کند

همه افراد به یک شیوه یاد نمی گیرند. هر چند که محتوای درس برای همه ثابت است، آموزش سازمانی آنلاین این امکان را فراهم می کند که هر یک از یادگیرنده ها سرعت آموزش را با توجه به شرایط و توانایی خودش تنظیم کند. به دلیل انعطاف پذیری آموزش الکترونیکی، کاربران می توانند در یک محیطی که راحت هستند و بهره وریشان بیشتر است، به فراگیری بپردازند.

مزایای یادگیری الکترونیکی و آموزش سازمانی آنلاین بسیار زیاد است. اما در اینجا چیزیست که برای کسب و کارها بیش از هر چیزی مهم است: سود خالص. یادگیری الکترونیکی به شرکت ها کمک می کند که آموزش با کیفیت بالاتر، موثرتر برای کارکنان، با هزینه ای ارزان تر را ارائه دهند. هنگامی که کارکنان می توانند در مورد آموزش بسیار هیجان زده باشند، مشغولیت آنها در بقیه کارهایشان است و زمانی که این تعامل در کل ادارات افزایش می یابد، خط پایین تاثیر می گذارد. ROI شرکت ممکن است تعجب آور ترین و آشکار ترین مزیت آموزش سازمانی آنلاین است.

آموزش سازمانی
چگونه یک برنامه آموزش سازمانی توسعه دهیم؟

برنامه آموزشی شرکتی یک حرکت هوشمند است. شروع یک استراتژی آموزشی رسمی برای کسب و کار شما می تواند کمی ترسناک باشد، به ویژه اگر شما تعداد زیادی از افراد و مخاطبان را برای آموزش داشته باشید. به این چند توصیه در مورد چگونگی پیاده سازی آن توجه کنید:

از یک جایی شروع کن

سخت ترین قسمت کار شروع آن است. اگر چندین نوع آموزش را می خواهید انجام دهید، پیشنهاد ما این است که از یک جایی شروع به کار کنید که فکر می کنید بیش ترین سود را برای کسب و کار شما خواهد داشت. تصمیم بگیرید که آموزش های شرکتی را از چه طریقی می خواهید ارائه دهید.

شما در اینجا گزینه های زیادی دارید. و این به کسب و کارتان بستگی دارد که بهترین تصمیم را انتخاب کنید. یکی از روش ها آموزش مجازی با استفاده از نرم افزار آموزش مجازی LMS است که برای هدف ارائه آموزش، سیستم lms یک راه مقرون به صرفه و کارآمد برای ارائه آموزش به کارکنان، شرکا و مشتریان است. روش دیگر آموزش ترکیبی است، ترکیبی از آموزش سنتی و آموزش آنلاین برای ارائه یک تجربه آموزشی جامع تر  استفاده می شود. به عنوان مثال، وبینارها و وب کنفرانس ها یک انتخاب عالی هستند، زیرا با استفاده از آن ها می توانید سبک آموزش دقیق تری را در هر مقیاس از مخاطب مد نظرتان ارائه دهید.

تنظیم اهداف آموزشی شرکتی

آموزش های اجرایی بسیار مهم هستند، اما تنها زمانی ارزشمندند که شما اهدافی داشته باشید که بر اساس آن ها میزان موفقیت آموزش را ارزیابی کنید. برای هر نوعی از آموزش که ارائه می دهید یا کسب و کار شما ارائه می دهد، باید تصمیم گیری کنید و اهدافی قابل دستیابی برای آن تعیین کنید.

برای شرکتی که آموزش سازمانی برای کارکنانش ارائه می دهد، حفظ کارکنان 25 درصد افزایش پیدا می کند. با آموزش مشتری، پذیرش کالا می تواند تا 15 درصد بیشتر شود. مطمئن شوید که هدفی با قابلیت اندازه گیری تعیین می کنید تا بتوانید آموزش های سازمانی موثری در کسب و کارتان ارائه دهید.

آموزش مجازی سازمانی